16. Light Move Festival

16_lmf2016_1

7-9. października 2016 r.

Tutaj link do wydarzenia

NIESAMOWITE przeżycie.

Pierwszy raz byłam na czymś takim, mimo że nie pierwszy raz organizowane było takie wydarzenie odkąd jestem w Łodzi. No i nie tylko w Łodzi. Zawsze było coś. COŚ, co nie pozwalało mi iść. Było to często zwykłe lenistwo, obawa przed poruszaniem się w ciemności po mieście czy strach przed dzikim tłumem, który zazwyczaj gromadzi się przy okazji takich wydarzeń.

Tym razem nic mnie nie powstrzymało i wraz z chłopakiem i kilkuosobową grupą przyjaciół wyruszyliśmy pooglądać światełka. Było niesamowicie, mimo tego, że nie zobaczyliśmy wszystkich projekcji. Jedynie kilka. Najbardziej zachwyciła mnie ta o tytule Fantasia, wyświetlona na Kościele Podwyższenia Św. Krzyża w Łodzi. Kościół nagle ożył. Jego górna część zaczęła obracać się wokół własnej osi, burząc przy tym resztę i zmieniając całkowicie „szatę graficzną” budynku – jeśli w ogóle można to tak nazwać.

16_LMF2016.pnghttp://lmf2016.lmf.com.pl/fantasia/

W projekcji przygotowanej przez Sebastiana Jachomowicza i Roberta Słowika, zachwycała mnogość wzorów i barw. Płynne przejście między jedną animacją a drugą. Były też szybsze, nagłe przejścia, lecz uzasadnione, na przykład wspomniane wcześniej burzenie budynku przez jego górną część.

Polecam również inne prezentacje, z pewnością też były spektakularne i zachwycił niejedną osobę. Mnie osobiście do gustu przypadła ta jedna, więc o niej się wypowiadam.

Zapewne, niektórzy z Was również byli na tym festiwalu i może macie jakieś ciekawe spostrzeżenia, którymi chcielibyście się podzielić w komentarzu?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s